ایده های خلاقانه, راهنمای خرید هدیه

۱۲ هدیه برای بیماران که کمک می‌کند در دوران بیماری قوی باشند

هدیه برای بیماران با شرایط سخت

شما هم دنبال خرید هدیه برای بیماران خود هستید؟ گاه پیش می‌آید که یکی از صمیمی‌ترین دوستان ما و یا عضوی از خانواده را درگیر بیماری سختی بیابیم. وقتی کسی درگیر بیماری سختی مثل سرطان است گاها حتی امیدش را می‌بازد. ولی ما باید تمام تلاشمان را بکنیم که لبخند روی لب این عزیزان بنشیند و مقاوم‌تر از قبل با بیماری خود بجنگند.
<p>خرید هدیه برای مریض تنها یکی از راه‌هایی است که می‌توانید به کمک آن به افراد با بیماری‌های سخت قوت قلب ببخشید. درک کردن، تحمل بدقلقی‌ها و کم تحملی‌ها، دلگرم کردن او نسبت به هزینه‌های بالای درمان و … از دیگر مواردی هستند که بهتر است حواسمان را به آن‌ها جمع کنیم.


هدیه برای بیماران با بیماری های سخت چی بخریم؟ ۱۲ پیشنهاد هدیه برای افراد مریض

۱- پتو و بالش، هدیه برای بیماران

دختر بیمار در حال نوشیدن چای در بستر بیماری

بیمارستان‌ها معمولا به هوای سرد شهرت دارند. اگر خودتان هم یک‌ بار سری به مثلا بخش شیمی درمانی و یا بخش‌های دیگر بزنید این موضوع را حس می‌کنید.

بعضی از بیمارستان‌ها این اجازه را می‌دهند که بیماران با خود پتوی شخصی داشته‌باشند.

خرید یک پتوی سبک، نرم و مخملی می‌تواند هدیه مناسبی برای این عزیز دوست‌داشتنی باشد.

حتی شال‌های بافت سبک هم ایده جالبی برای هدیه بیمار مبتلا به سرطان و دیگر بیماری‌های سخت است. پس حتما این دو هدیه را در لیست پیشنهاد هدیه برای مریض خود داشته‌باشید.

یک نکته مهم در خرید پتو برای بیمار:

دقت کنید که عبارت «قابل شستشو در ماشین لباسشویی» یا «Machine Washable» روی برچسب آن درج شده‌باشد. چون به هرحال بردن پتو به بیمارستان خطرات بهداشتی خودش را دارد.

باید مرتب این پتوها شسته شوند تا با خود آلودگی به منزل نیاورند.

۲- دمنوش‌های آرامش‌ بخش

هدیه برای افراد با بیماری های سخت

یک باکس دمنوش آرامش بخش می‌تواند روی آرامش افراد اثر بگذارد. تحقیقات ثابت کرده‌است که بعضی از دمنوش‌ها تا حد بسیار قابل توجهی اضطراب را کاهش می‌دهند.

حتی اگر این دمنوش‌ها واقعا آرامش بخش نباشند ممکن است القای روانی برای بعضی از افراد انقدر قوی باشد که حالشان را بهتر کند.

۶ دمنوش گیاهی آرامش بخش که باید همه در خرید کادو برای بیمار بشناسیم!

دمنوش چای میوه گل نسترندمنوش چای به لیمو – زیرفوندمنوش هل
دمنوش چای زعفراندمنوش چای بابونهدمنوش دارچین

ما در دوران خوابگاه عادت عجیبی به دمنوش و چای کرده‌بودیم و جالب اینکه واقعا هم کمک می‌کرد آرام شویم 🙂

۳- سبد وسایل حمام، هدیه برای بیماران

کادو برای بیماران بیماری های سخت پک حمام

برای بسیاری از بیمارها حمام برای مدتی ممنوع می‌شود اما اگر این بیمار عزیز توصیه پزشکی در این زمینه ندارد یک سبد از وسایل آرامش بخش حمام را پیشنهاد می‌کنم چون استفاده از این محصولات احساس فوق‌العاده خوبی دارد.

فواید حمام برای افراد با بیماری‌های سخت چیست؟

 • ۱- یک حمام دلچسب در کاهش استرس او موثر است. جالب است که بدانید دکتر بابی بوکا، متخصص پوست مستقر در نیویورک می‌گوید: بدن ما در پاسخ به آب گرم اندورفین ترشح می‌کند.
حالا اندورفین چیست؟!

مسئول احساسی خوشایندی است که پس از یک تمرین ورزشی عالی، خوردن یک تکه شکلات خوشمزه یا بعد از دیدار با یک دوست خوب، احساس می‌کنیم.

 • ۲- نکته دیگر این است که حمام آب گرم به کاهش درد هم کمک می‌کند. آلینا لیری ۲۴ ساله است و دچار سندروم اهلر دانلورس است که دردهای شدید را سبب می‌شود.

او به کمک تراپیست‌ها و دکتر‌ها از روش گرفتن دوش آب گرم برای کاهش درد کمک می‌گیرد.

 • ۳- راستی این دوست عزیز می‌تواند در حمام، مدیتیشن را هم تجربه کند که خود راهی برای کسب آرامش است.

اگر این هدیه را برای بیماری انتخاب کردی احتمالا در کادو گرفتن دچار مشکل شوی، مطلب زیر در این زمینه کمکت می‌کند:

۴- جاشمعی

جاشمعی هدیه برای مریض ها

روان انسان در زمان بیماری رنجور می‌شود. ما انسانیم و حق داریم خسته شویم، کم بیاوریم و وقتی هم که مریضیم خستگی ما بیشتر از قبل است.

شما به عنوان دوست و یا عضوی از خانواده می‌توانید برای حمایت از او هدیه‌ای تهیه کنید که او را یاد روزهای خوش گذشته بی‌اندازد.

جاشمعی لیان چون با یکی از عکس‌های پیشنهادی شما ساخته می‌شود و شما می‌توانید یکی از بهترین عکس‌های این دوست عزیز را برای ما بفرستید احساس مثبت و خوشحالی به این دوست عزیز تزریق می‌کند.

برای همین جاشمعی را به عنوان هدیه برای مریض پیشنهاد می‌کنیم.

مثلا نمونه‌ی سمت راست جاشمعی لیان را ببینید که عکسی از تمام اشخاصی است که به صاحب جاشمعی نزدیک بوده‌اند و تصویرشان به او احساس آرامش می‌دهد.

چرا جاشمعی لیان را برای هدیه به بیماران پیشنهاد می‌کنیم؟

 • اگر شمعی معطر داخل جاشمعی لیان قرار بگیرد می‌تواند لحظات مثبتی را برای این دوست عزیز رقم بزند.
 • جاشمعی با عکسی زیبا، یادآور لحظات خوش می‌شود و به او انرژی مضاعف می‌بخشد.
 • جاشمعی هدیه‌ای خلاقانه است که هم می‌تواند دکوری زیبایی باشد و هم کاربرد واقعی داشته‌باشد.

به کمک فیلم زیر بیشتر در مورد جاشمعی لیان اطلاعات کسب می‌کنید:

۵- کتاب‌های انگیزه بخش، هدیه برای مریض

هدیه برای بیماران

خوشبختانه کتاب‌های انگیزه بخش زیادی از زندگی افراد با شرایط سخت وجود دارد. در خرید کتاب برای بیمار عزیزی که می‌شناسید به اینکه بیماری‌اش موقتی است و یا دائمی توجه کنید.

 • بعضی از بیماری‌ها درمان دارند و برای این دسته از مریض‌ها باید کتابی بخرید که به طور موقت می‌تواند روحیه بخش و یا سرگرم کننده باشد.
 • برای افراد با بیماری‌های مداوم و ماندگار کتاب‌هایی بخرید که توان پذیرش را در او تقویت کند و یا بر عزت نفس و اعتماد به نفس تمرکز داشته‌باشند.

۶ کتاب انگیزشی برای افراد با بیماری‌های سخت:

انسان در جستجوی معنامن یک نجات یافته‌ام
هنر ظریف رهایی از دغدغه هاصورتت را بشور دختر جان
قدرت را دوباره پس بگیر، ۱۳ کاری که افراد قوی ذهن انجام نمی‌دهندهر اتفاقی دلیلی دارد و دروغ‌های دیگری که دوست داشته‌ام

یک پیشنهاد برای آن دسته از بیمارانی که کتاب انگیزشی دوست ندارند!

حرف عجیبی زدم؟!

این حرف شخص من نیست. در نظر سنجی‌هایی که پژوهشگران با بیماران مختلف داشته‌اند بسیاری از آن‌ها معتقد بودند که از خواندن کتاب‌های انگیزشی متنفرند و اگر هم کتابی در این دوران می‌خوانند فقط دوست دارند کمی لذت ببرند.

بنابراین کتاب‌هایی مثل سری کتاب هری پاتر، کتاب‌های جنایی و کارآگاهی، کتاب‌های ماجراجویی برای بعضی از این دوستان مناسب‌تر هستند.

در یکی از مطالبمان به مشکل کادو کردن هم فکر کردیم و برایش آموزش ویدیویی در نظر گرفتیم:

۶- بخاری برقی

بخاری برقی برای گرم کردن اتاق های کوچک

بیماری بدن آدم را ضعیف می‌کند و گاها شخص بیمار بیش از دیگران سرما را حس می‌کند، بخاری‌های برقی کوچک هم مکان زیادی اشغال نمی‌کنند هم به هر پریزی وصل می‌شوند و هم به دلیل سایز کوچک باعث می‌شوند اگر باقی اعضای خانواده این سرما را احساس نمی‌کند از گرما ازار نبیند.

۷- گردنبند، هدیه برای بیمارانی که دور از خانواده‌اند

هدیه برای بیماران با مریضی های سخت

همین الان که این مطلب را می‌خوانید روی تخت خیلی از بیمارستان‌ها هزاران مادر، پدر، مادربزرگ و پدربزرگ دراز کشیده‌اند که شدیدا دلتنگ عزیزان خود هستند؛ تازه اگر از فرشته کوچولوهای نازنینی که دوران بیماری را در بیمارستان می‌گذرانند فاکتور بگیریم. 🙁

برای خانم‌ها خرید گردنبند با عکس افراد مورد علاقه می‌تواند انرژی‌بخش باشد. یکی از بهترین و خلاقانه‌ترین گزینه‌ها برای گردنبند با عکس شخصی و یا عزیزان گردنبند لیانا است.

این هدیه به بیمار برای دختر بچه‌هایی هم که مجبورند در بیمارستان باشد توصیه می‌شود.

گردنبند لیانا را برای کدام دسته از بیماران پیشنهاد می‌کنم؟

گردنبند لیانا هدیه فوق العاده‌ای است و به احتمال زیاد دسته‌ی زیادی از افراد از این هدیه لذت ببرند. اما این هدیه را بیشتر برای گروه‌های زیر پیشنهاد می‌کنم:

 • ۱- آن دسته از افرادی که مدت‌هاست روی تخت بیمارستان زندگی می‌کنند! برای این عزیزان گردنبندی با عکس یکی از عزیزان بخرید تا هم رفع دلتنگی کنند و هم انرژی داشته‌باشند در برابر بیماری مقاومت می‌کنند.
 • ۲- آن دسته از خانم‌هایی که عاشق اکسسوری هستند و هرچقدر هم از قبل اکسسوری خریده‌باشند باز از دیدن اکسسوری جدید خوشحال می‌شوند.
 • ۳- دختر بچه‌هایی که عمل جراحی در پیش دارند و از این موضوع می‌ترسند و یا آن‌هایی که به اجبار باید مدتی را در بیمارستان بستری باشند.
 • ۳- هرکس که عاشق خلاقیت و تنوع است. طرح گردنبند لیانا با قرار گرفتن روبروی نور به طور کامل ظاهر می‌شود و این برای افراد خلاق فوق‌العاده جذاب است.

با گردنبند لیانا به طور کامل در ویدیوی زیر آشنا می‌شوید:

۸- پرداخت چند جلسه ماساژ درمانی افراد متخصص

کادو برای بیماران ماساژ

ماساژ یکی از راه‌های کاهش درد افراد است. خوشبختانه این روزها افراد متخصص زیادی در این حوزه فعالیت می‌کنند. بسته به دردی که این عزیز دچار آن است می‌توانید ماساژ مناسبی را انتخاب کنید.

آیا رایج‌ترین ماساژها را می‌شناسید؟

ماساژ سوئدیماساژ بافت عمیقماساژ سنگ داغ
ماساژ تایلندیماساژ ورزشیماساژ شیاتسو (فشاری)

حتما دقت کنید که قبل از ماساژ درمانی در این زمینه با پازشک این بیمار عزیز صحبت شود. به نظرم بعد از رضایت پزشک ماساژ درمانی به عنوان هدیه برای بیماران انتخاب جالبی است.

۹- ماسک خواب

چشم بند

اگر دنبال خرید یک هدیه ارزان و مناسب هستید ماسک خواب انتخاب جالبی است، چون کمک می‌کند این عزیز خواب راحت‌تری داشته‌باشد.

از طرف دیگر ماسک صورت هم هدیه جالبی است چون لحظاتی از حال خوب را به این عزیز تقدیم کرده‌اید.

اما در خرید ماسک صورت حتما به نوع پوست او دقت داشته‌باشید مبادا که دچار حساسیت پوستی شود.

۱۰- لیوان آینه‌ای، هدیه به بیماران در ایام سخت

هدیه برای بیماران- هدیه امیدواری

امید یکی از ارزشمندترین دارایی‌های انسان است. امید، رابطه‌ی مستقیمی با احساس ما درباره‌ی امکان‌پذیری یا عدم امکان‌پذیری یک موضوع دارد. بیمار امیدوار، به امکان درمان و حل مشکلات ایمان دارد. 

اگر کسی دچار بیماری سختی شود با داشتن امید از لحاظ روحی قوی‌تر می‌شود و در مبارزه با بیماری هم موفق‌تر است.

اما خب همیشه حفظ امید آسان نیست. اتفاقا خیلی اوقات نه تنها خود بیماران امیدشان را می‌بازند بلکه خانواده‌ها هم شدیدا ناامید می‌شوند.

قطع زنجیره ناامیدی به کمک لیوان آینه‌ای

لیوان آینه‌ای لیوانی دسته دار است که همراه با زیر لیوانی‌اش به فروش می‌رسد. روی زیر لیوانی این لیوان طرحی که می‌خواهید به کمک هنر انامورفیک به چاپ می‌رسد.

لیوان آینه‌ای همانطور که از اسمش پیداست سطحی آینه‌ای دارد که بازتاب طرح شما را نشان می‌دهد.

فرایند ساخت لیوان آینه‌ای زمان‌بر و مشکل است اما تمام مراحل با حوصله و عشق انجام می‌شوند؛ چون خروجی برای ما اهمیت دارد.

برای بستگان بیماران و خودشان لیوان آینه‌ای با یک جمله امیدبخش سفارش دهید. من که شخصا از دیدن مداوم جمله‌های امید بخش، انرژی می‌گیرم.

در ویدیوی زیر کمی بیشتر با مراحل ساخت این لیوان‌های جذاب امید بخش آشنا می‌شوید:

۱۱- رزرو وقت خدمات نظافت تخصصی

خدمات نظافتی

اگر این دوست عزیز را به خوبی می‌شناسید و می‌دانید از گرفتن چنین هدیه‌ای دلخور نمی‌شود حتما به خدمات نظافتی به عنوان هدیه برای بیمار، فکر کنید.

آدم در زمان بیماری انرژی‌اش تحلیل می‌رود و تمیز کردن خانه به شدت مشکل می‌شود، در چنین شرایطی نیروهای متخصص می‌توانند تاثیر به سزایی در راحتی کارهای منزل بگذرانند.

اما این هدیه آنقدرها رایج نیست بنابراین باید شناخت بسیار زیادی از مخاطبتان داشته‌باشید که این هدیه را انتخاب کنید.

۱۲- ساعت، هدیه برای بیماران

هدیه برای بیماران

معمولان بیماران نیاز به خوردن مداوم قرص در ساعات مشخص دارند. پس به نظر من داشتن یک ساعت منظم و زیبا یکی از ضروریات روزهای بیماری است.

می‌توانید ساعت سه بعدی را هم برای این دسته از افراد انتخاب کنید. فرق ساعت‌های سه بعدی با ساعت‌های معمولی در زیبایی و مینیمال بودن آن‌ها است.

چرا ساعت سه بعدی؟

 • ۱- چون هدیه‌ای غیر مستقیم است؛ یعنی شما در چشم مخاطبت زل نزدی بگویی برایت این ساعت را خریدم چون می‌خواستم خوردن قرص‌هایت را از یاد نبری!

دل نازک شدن در ایام بیماری طبیعی است و اگر ساعتی بخرید که شکل دکوری ندارد و شیک نباشد، ممکن است این بیمار عزیز دچار سوتفاهم شود.

 • ۲- ماندگار است و چه در ایام بیماری و چه بعد از رفع مشکل یاد شما را در ذهن مخاطب تداعی می‌کند. ساعت‌ها جزو ماندگارترین کالاهایی هستند که می‌توانیم به کسی هدیه بدهیم.

چند مورد از ساعت‌های خانه ما هدیه بودند و مادرم همیشه به یاد می‌آورد که آخی راستی یادتونه این ساعت را آقای فلانی آورد؟!

فکر می‌کنید من می‌گفتم، بله؟ نه من هنوز به دنیا نیامده بودم😄 اما خواهرهایم تایید می‌کردند.

علاوه بر ساعت یکی دیگر از وسایل کاربردی برای بیماران عزیز که شرایط سختی دارند، دستگاه یادآور دارو است.

سلیقه همه مشتری‌ها برای ما محترم است، به همین دلیل سعی کردیم مدل‌های مختلفی از ساعت سه بعدی را تولید کنیم.

در ویدیوی زیر ۶ مدل ساعت سه بعدی معرفی شده‌است:

حرف آخر …

در این مطلب به معرفی ۱۲ هدیه برای بیماران با بیماری های سخت پرداختیم. امیدوارم سلامتی، مهمان خانه‌ی همه‌ی مردم ایران و دنیا باشد.

کاش که از امروز به بعد بیشتر مراقب یکدیگر باشیم. این تنها مطلب ویداوین در زمینه خرید هدیه نیست. تیم ویداوین یک عالم مطلب در این زمینه گردآوری کرده تا همیشه لبخند روی لب آدم‌ها بنشیند.

حتما سری به مطالب دیگر هم بزنید 👇

شما برای بیمارانی که درگیر بیماری سختی هستند چه هدیه‌ای را پیشنهاد می‌دهید؟ در بخش دیدگاه‌ها می‌توانید نظرتان را بنویسید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.