صالح سخندان – متخصص خطای دید

صالح سخندان متولد آبان سال ۱۳۶۹ و سال‌ها در زمینه‌ی خطای‌دید فعالیت کرده و هم‌بنیانگذار (Co-Founder) و مدیر طراحی محصولات و آثار ویداوین است. کار صالح، طراحی و ساخت محصولات خطای دید و خلق آثاری است که آن چیزی که به نظر می‌رسد، نیستند. شاید حتی در نگاه اول، آثار و محصولاتی بی‌نظم و درهم‌وبرهم به نظر برسند.

صالح سخندان

تحصیلات صالح سخندان

صالح سخندان دانشجوی انصرافی رشته‌ی مهندسی برق دانشگاه خواجه نصرالدین طوسی است و دلیل انصرافش از دانشگاه را آشنایی با خطای‌دید و علاقمند شدنش به آن می‌داند. در سال‌های ابتدایی، فعالیتش، شاید زیاد جدی گرفته نمی‌شد و نقاشی‌های سه‌بعدی‌اش و آثاری که با خطای دید خلق می‌کرد، صرفا در دفترچه‌های خودش باقی می‌ماند و یا آثاری را در مکان‌های عمومی مثل پارک‌ها خلق می‌کرد تا دیده شوند.

صالح سخندان و خطای دید

معرفی تابلو سه بعدی Canton توسط صالح

 
صالح سخندان در حال حاضر بیشتر زمانش را صرف ویداوین می‌کند که بتواند محصولات جالب و خاص با محوریت خطای‌دید طراحی و تولید کند که علاوه بر جذاب بودن، کیفیت بالایی را به همراه داشته باشند. علاوه بر اینکه تمام حواس خریدار آن محصول را درگیر می‌کند و از لمس کردن و بوییدن و دیدن آن محصول، لذت ببرد و تمام حواسش درگیر آن شود.
 
صالح سخندان و ویداوین

به مرور و با عمیق‌تر شدن صالح سخن دان در خطای‌دید و همچنین نمایش آثار او در اینترنت و به لطف گسترش شبکه‌های اجتماعی، او و آثارش بیشتر دیده شد و سعی کرد خطای دید را بیشتر معرفی کند و کاربرد آن در صنابع و به خصوص در تبلیغات و سرگرمی را نمایش دهد. سرگرمی‌هایی که یکی از آنها، ساخت پارک‌ها و موزه‌های بزرگ بر اساس خطای‌دید و نقاشی‌های سه‌بعدی است و صالح ساخت چندین پارک و موزه را در رزومه‌ی خود دارد. از جمله رویا پارک ( تهران – دارآباد) ، خانه‌ی وارونه ( تهران – چیتگر) و ایلوژنا (تهران – به زودی در ایران مال).

صالح سخن دان

خطای‌دید تلفیقی از علوم و یک تخصص میان‌رشته‌ای است. از مهندسی و ریاضیات گرفته تا شناخت سیستم‌های عصبی. هدفش خلق آثار و محصولاتی است که آنگونه که به نظر می‌رسند، نیستند!

لیوان آینه‌ای – طراحی توسط صالح سخندان

جهت آشنایی بیشتر با صالح سخندان و همچنین محصولات ویداوین، بر روی دکمه‌های ذیل کلیک کنید:

اینستاگرام صالح سخندان وب‌سایت صالح سخندان آشنایی با محصولات ویداوین

صالح سخندان در برنامه‌ی عصر جدید نیز شرکت کرده است و فیلم مرحله‌ی راستی آزمایی آن را می‌توانید در ذیل مشاهده فرمایید. اجرای اصلی او نیز به زودی از این برنامه پخش خواهد شد.

 

در ذیل برخی از آثار و پروژه‌های انجام شده توسط صالح سخندان را مشاهده می‌کنید. این کارها، کارهای ابتدایی او هستند. جهت مشاهده‌ی آثار حرفه‌ای و پروژه‌های بزرگ او به سایت و یا صفحه اینستاگرام صالح مراجعه فرمایید.

سنگ کف کابین آسانسور ، قیمت و عکس
ورکشاپ آموزشی صالح سخندان

نقاشی توسط صالح سخندان
نقاشی روی کاغذ توسط صالح سخندان

 

صالح سخندان در رویا پارک
یکی از آثار صالح سخندان در موزه‌ی رویاپارک

نقاشی سه بعدی قهوه توسط صالح سخندان
اجرای نقاشی سه بعدی در یکی از فروشگاه‌های تهران توسط صالح سخندان

کلاس های صالح سخندان
برگزاری دوره‌های نقاشی سه بعدی توسط صالح سخندان

صالح سخندان در خانه وارونه
طراحی و اجرای خانه وارونه توسط صالح سخندان

نقاشی سه بعدی توسط صالح سخندان
از اولین نقاشی‌های سه بعدی صالح سخندان

آینه و صالح سخندان
اجرای آینه کاری توسط صالح سخندان

کتاب نقاشی سه بعدی صالح سخندان
ترجمه کتاب نقاشی سه بعدی توسط صالح سخندان

صالح سخندان در هیومن پارک
یکی از آثار ساخته شده توسط صالح سخندان در هیومن پارک

کامیون خطای دید صالح سخندان
طراحی و اجرای بدنه‌ی دندانپزشکی سیار توسط صالح سخندان

صالح سخندان در رویا پارک
ساخت رویا پارک توسط صالح سخندان

2 دیدگاه برای “صالح سخندان ; Co-Founder و مدیر طراحی ویداوین

  1. سعید فتحی گفته:

    سلام. من اجرای آقای سخندان رو در مرحله ی راستی آزمانی عصر جدید دیدم و خیلی خوشحال شدم. منتظر اجرای اصلیشون هستم و میدونم که به مراحل نهایی این برنامه میرسن

    • ویداوین گفته:

      سلام. از شما متشکریم. با توجه به سختی اجرای صالح در این برنامه، امیدوارم همه چیز به خوبی پیش بره و ایشون رو در بین نفرات برتر ببینیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.